Úvod > Občan a úřad > Vzdělávání

Příležitost, jak se vzdělávat na počítačích zdarma

je výukový web zaměřený na praktické počítačové dovednosti. Od začátku března dochází k jeho postupnému zpřístupňování pro zaměstnance a návštěvníky knihoven a to zcela zdarma. Kurzy jsou určené pro začátečníky a mírně pokročilé, nicméně i ti, kteří používají počítač zcela běžně, se s Virtuálním kolegou mohou naučit ledacos nového. Základem výuky jsou názorné videoukázky komentované zkušenými lektory, které jsou srozumitelné i úplným začátečníkům. Takže nemusí čekat na pomoc někoho jiného, zvládnou to zcela sami. Pro pokročilejší je určená řada tipů a triků, které mohou významně usnadnit práci na počítači. Součástí jednotlivých lekcí jsou cvičení nebo interaktivní kvízy, na kterých si uživatel ověří, co se naučil. Virtuálního kolegu lze studovat systematicky kurz po kurzu, výklad je koncipován tak, aby na sebe navazoval a postupovalo se od nejlehčí látky po tu nejsložitější. V případě, že student potřebuje nalézt rychle konkrétní odpověď na daný problém, může využít vyhledávání podle klíčových slov.

Každý návštěvník se může v knihovně naučit nejen jak napsat dopis ve Wordu, odeslat ho emailem, vyhledávat informace na internetu, telefonovat pomocí služby Skype, založit si účet na facebooku, ale i jak upravit fotku nebo obrázek pomocí grafických programů zdarma, jak si založit webové stránky, nebo prezentovat svoji firmu. Pokud ho zaujme nějaká lekce a chtěl by ji studovat i doma, stačí, když na úvodní stránce zadá svoji emailovou adresu a my mu odešleme voucher v hodnotě 1500 Kč.

25. 9. Zlata

Zítra: Andrea

OÚ prosí občany, aby využívali služeb na těchto stránkách .hlavně formulářů, které naleznete pod odkazem "Obecní úřad". Jsou tam veškeré potřebné i ze sociálních služeb Hluboká nad Vltavou

Proto prosím občany kteří mají zajem o zřízení tohoto internetu, aby kontaktovali firmu NECOSS